Hakkımızda

Üç Yıldız Şekerleme’nin kurucusu olan Ahmet Fikri Dörtler Kurtuluş Savaşı’ndan sonra İnebolu’dan İstanbul’a yerleşmiştir.

Ahmet Fikri Dörtler’in kendi kuşağından yakın akrabaları da şekercilikle uğraşmışlardır. A. F. Dörtler Kurtuluş savaşından sonra Üsküdar’da Alptekin’lerin yanında iş hayatına atılır. Orada belli bir süre çalıştıktan sonra kardeşi Mehmet Nizami ve bir arkadaşı ile 1926 yılında Üç Yıldız Şekerleme’yi kurar ve üç arkadaş oldukları için “Üç Yıldız” ismini verirler.

Eskiden Beyoğlu’nda iki şekerci varmış biri Hacıbekir diğeri Üç Yıldız. Beyoğlu’lar bu iki tatlıcıya not vermişler. Hacibekir: Alüyala, Üçyıldız: Ala.

İlerleyen yıllarda Ahmet F. Dörtler’in eşi Aliye Hanım’dan Fahri, Fikriye ve Feridun adında üç çocukları olur. Fahri ve Feridun gelecek yıllarda babalarından işi devralırlar. Fahri Dörtler’in erken ölümü ile işlerin sorumluluğu Feridun Dörtler’e kalır. Galatasaray Liseli ve eski Galatasaray futbolcusu olan Feridun Dörtler aktif olarak formunu koruyarak oğlu Altuğ Dörtler ile iş hayatına devam etmektedirler.

Üç yıldız Şekerleme kurulduğu yıllardan itibaren, lokum, reçel, akide şekeri, beyaz tatlı ve badem ezmesinin üretimini yapmaya devam etmektedir. Yerli yabancı müşterilerinin yanı sıra beş yıldızlı oteller ve lokantalar Üç Yıldız Şekerleme’nin müşteri portföyünde bulunmaktadırlar.

Geleneksel tatlar için vazgeçilmez bir adres.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.